A kistérségi hétpróba tematikáját a helyi sajátosságok és a tanulók érdeklődési köre alapján dolgoztuk ki. A tíz héten, tíz péntek délutánon, koraestén végigvonuló rendezvénysorozat egyes alkalmai önálló vetélkedők, együttműködésre építő projektek, amelyek során nem, vagy nem elsősorban a tanulók lexikális tudása, hanem rátermettsége, az összefogásra, gondolkodásra, problémamegoldásra való képessége állt a középpontban.
A rendezvénysorozat egyértelmű hatásaként azonosítható, hogy a résztvevők lelkesen várták a következő alkalmat és örümmel üdvözölték a többi településről érkezett diákokat.
A Kistérségi Hétpróba több, mint 300 diák számára mutatta meg, hogy fontos a mikroközösségen túl is ismeretséget kötni, barátkozni, nyitott szemmel járni.
A kistérségi hétpróba célja az volt, hogy olyan programot biztosítsunk a konzorcium 9 településén élő, általános iskolás korosztály számára, amely megmutatja nekik a más településeken élőkkel történő együttműködés, a közösen átélt élmények szépségét, izgalmát és amely megnyitja előttük a világot, amely által nyitottabbak, elfogadóbbak, együttműködőbbek lesznek.
Mindemellett a program a szervezőknek és kísérőtanároknak is hasznos találkozási lehetőséget biztosított, amely során találkozhattak, megismerhették egymást, és alkalmuk nyílt tapasztalatcserére, közös problémamegoldásra.
Az egyes alkalmak egy-egy téma köré szerveződtek, amelyek reflektáltak egyrészt az adott időszak hagyományos programjaira illetve amelyek illeszkedtek a projekt és a programsorozat céljaihoz.
A 10 alkalom témái a következők voltak:
2. alkalom –